Marsden to Edale - Trigger Race

Entry List

Entry list as of 8th January.  Send any queries to Brent on triggerentries2018@btinternet.com 

This is the paid entry list as per bank statement 8/1/18. If you think you have paid and should be on the list, contact the entry email address above.



Forename Surname Sex Category Club
Bevan Adams M V40 Retford AC
David  Ahearn M senior none
John Allan M senior Calder Valley Fell Runners 
Colin Allott M senior Goyt Valley Striders
Richard  Andrews M V40 Southwell RC
Rick  Ansell M V50 Tring Running Club
Cathy Diane Ayton  F senior Ilkeston 
Christopher  Bagley  M V60 Fat Boys RC
Richard  Baldwin  M senior holme pierrepont
Nicholas  Barber M senior Pennine
Charles  Barlow  M V60 Saddleworth
Philip  Barnes M V50 Pennine
Brian Barnes M V50 Chorlton Runners
Chris Barnes M V40 none
Helen  Barnett F V40 none
Patrick  Barry M V50 Pennine
Zoe Barton F V40 Glossopdale Harriers
Sinead  Battarbee  F senior Marsden Racers 
Ruth Batty F V40 Dark Peak Fell Runners
Simon  Bayliss M V50 Steel City Striders
Keith  Beauchamp M V40 none
Margaret Beever F senior Staniland Lions
Richard  Bembridge M V40 Dark Peak Fell Runners
Sam Bolton  M V40 Meltham AC
Colin James Bostock M V60 Long Eaton Running Club
Michael  Bourne M V50 Dark Peak Fell Runners
Dave Bowen M V60 Pennine
Andrew  Braithwaite M V40 Trawden
Justin  Bramall M senior none
Stefan  Bramwell M V40 Pennine
Simon  Bray M V40 Sinfin RC
Colin James Brearley M V40 none
Jason Broadley M V40 Wakfield Tri
Graham  Brown M V40 Macclesfield Harriers
Chris Brumby M V50 Sandbach Striders
Paul  Brunt M V40 Shelton Striders
Jenny  Buck F senior Wakefield Harriers
Ishmael  Burdeau  M V50 Vegan Runners
Mark Burley M senior Macclesfield Harriers
Alasdair  Campbell M senior Buxton
Richard  Campbell  M V40 Rossendale Harriers 
William  Casson M V40 Saddleworth Runners 
Chris Chambers M V40 Mynydd Du
Brook  Chambers  M V40 none
Matthew  Chenery  M V40 none
Mark Chimley  M V40 Matlock Athletic Club
Robin Clough M V40 Penistone Footpath Runners
Peter Cobley M V40 Saddleworth Runners.
Mick  Cochrane M V70 Dark Peak Fell Runners
Stephani  Coe F senior Dark Peak Fell Runners
Dave Coleshill M V40 Dark Peak Fell Runners
Simon  Conroy M V40 Dark Peak Fell Runners
Geoff Cooper M V40 Matlock athletic
Barnaby  Crawshaw M senior Pennine
Dave Cresswell M senior Wakefield triathlon club
Matt Crompton M V40 Glossopdale Harriers
Nathan  Crossley M V50 Horsforth Harriers
Jay Dale M senior mow cop runners
Branden  Davison M V50 Fat Boys RC
Matt Dawson M V40 none
Pin Dhillon-Downey F V40 FRA
Penny  Ditchfield F V40 Meltham AC
Stephen  Dixon  M V60 Valley Striders AC
Sam Downey M senior Keighley & Craven Ac
John Duff M V40 Northumberland Fell Runners
Peter Eccleston M senior Coventry Godiva Harriers
Angus  Eddowes M V40 none
David  Edmunds M V40 Fat Boys RC
James Eldridge M senior none
Charlie Elliot M V40 Dark Peak Fell Runners
Helen Elmore F V40 Dark Peak Fell Runners
 Rebecca Emerton F V40 Shelton Striders
Gareth  Evans M senior Saddleworth Runners
Paul Andrew Evans M senior Elvet Striders
Wesley  Evans M senior Chorlton Runners
PAUL  FAUSET     M V40 Dark Peak Fell Runners
Sally Fawcett F senior Dark Peak Fell Runners
Matt Fawthrop M senior rossendale Harriers
Tom Fellbaum M senior Pennine
Ian ferguson  M V50 Bingley Harriers
Kevin Folan  M V40 none
Andy Ford M senior Horwich
Amy Freeman F senior Darwen Dashers
Austin  Frost M V40 Dark Peak Fell Runners
Anthony  Fryer M V40 Valley Striders
Fiona  Fullwood  F V40 Dark Peak Fell Runners
Julie Gardner F V50 Macclesfield
Paolo  Garrone M V40 Stockport Harriers
Nicola Gover F senior York Acorn Running Club
Richard  Gover  M senior York Acorn Running Club
Andy Green M V40 Denby Dale Athletics Club 
Richard  Green  M V50 Shelton Striders 
Andy Green  M V50 Steel City Striders
Josie  Greenhalgh F V40 Lostock AC
Daniel Edward Greenwood M V40 Meltham AC
Lee Greenwood M V40 none
Kristian Groom M V40 Dark Peak Fell Runners
James Halse M V40 Dark Peak Fell Runners
Carl Hanaghan M senior Macclesfield Harriers
Ben Harris M V40 Retford AC
Rory Harris M senior none
Sam Harrison M senior Bowland Fell Runners
Samantha  Hartley F senior Hyde Village Striders
Jamie  Helmer M V40 Glossopdale Harriers
Tony Heron M V40 Todmorden Harriers
Kirsty Hewitson F V40 Dark Peak Fell Runners
Neil  Hill M V50 Stadium runners
Phil Hinchliffe M V40 Penistone Footpath Runners
Matt Hindmarch M senior none
Alan Hirons M V50 North Leeds Fell Runners
Dave Hogg M V60 Glossopdale Harriers
Pez Holda M V40 Dark Peak Fell Runners
Rupert  Holden M V50 Matlock AC
Keith  Holmes M V60 Dark Peak Fell Runners
Ben Holmes M senior Todmorden Harriers
Tim Horrocks M V50 Pennine
Paul Hulbert M V40 Fat Boys RC
Samantha  Hulbert F V40 Fat Boys RC
Paul  Hunt M V50 Goyt Valley Striders
Amelia  Hunt F senior Goyt Valley Striders
Matt Huxford M senior Glossopdale Harriers
Nichola  Jackson F senior Ribble Valley Harriers
Tom Jagger M senior Stadium runners
Martyn  James M senior Porter Valley Plodders
NIGEL  JEFF M V50 Buxton
Eleanor  Johnstone F senior FRA
Rebecca Johnstone F V40 Meltham AC
Martyn  Jones M V40 Dark Peak Fell Runners
Chris Jones M senior none
stephen  kenworthy M V50 Dark Peak Fell Runners
Andrzej  Kijek M senior Above 2000
Victoria King F V40 Dark Peak Fell Runners
Steven  knowles  M V40 Pennine
Mariusz  Kozlowski M senior Above 2000
Majka  Kunicka  F senior Penistone Footpath Runners
Lee Langdon M V40 Pennine
Daniel  Latham  M senior Buxton
Rachael  Lawrance  F V40 Macclesfield Harriers
Sarah lilleman F senior none
Brent Lindsay M V50 Penistone Footpath Runners
Gillian Lindsey F V40 Macclesfield Harriers
Jake Lodge M senior Meltham AC
Mick  Loftus M V50 Valley Striders
James  Lowe M senior Dark Peak Fell Runners
Fiona Lynch F V40 Radcliffe Ac
Stephen  Lysaczenko M V50 North Devon Road Runners
Tom Marler M senior Chorlton Runners
Tony Marlow  M V50 lostock AC
Trevor  Matty M V50 Dark Peak Fell Runners
Graeme McCarthy M V50 Dark Peak Fell Runners
Dave McGuire M V40 Wharfedale Harriers
James McQuaid M V40 none
Alex McVey M senior Carnethy
Richard  Mead M V40 Dark Peak Fell Runners
Will Meredith M V40 Pennine
Jeff Miller M V40 Meltham AC
Michael  Mills M V40 none
Simon  Mills M senior Dark Peak Fell Runners
Jonathan  Mitchell M V40 Meltham AC
Hannah  Moulton  F senior Sheffield HHH
Adam Neale  M V40 Cheshire Hill Racers 
Julia Nolan   F V50 Dark Peak Fell Runners
Mike Nolan   M V50 Dark Peak Fell Runners
Neil Northrop M senior Dark Peak Fell Runners
Ian Oates M V40 Glossopdale Harriers
Matthew Oldham M V40 Sale Harriers
Clare  Oliffe F senior Dark Peak Fell Runners
Kasia  Osipowicz F senior Glossopdale Harriers
Bruce  Owen M V50 Pennine
Tom Pape M V40 Dark Peak Fell Runners
David  Patrick M V50 Ashbourne RC
Richard  Pattinson M V50 none
Jim Paxman M V50 Dark Peak Fell Runners
James Penson  M V40 Stainland Lions 
Steven  Pepper  M senior Glossopdale Harriers
Martin  Perry M senior Esk Valley Fell Club 
David  Pickering  M V50 Retford AC
Dave Prince M V40 Nidd Valley Road Runners
Mark Pursell  M V40 Pennine
Arthur  Raffle M senior Altrincham
Tom Randall M senior Penistone Footpath Runners
Konrad Rawlik  M senior Carnethy
Ian Rawson M V50 Kimberworth Striders
Lee Rawson M V40 Kimberworth Striders
Jack Redvers Harris M senior none
Ian Ridgeway  M senior Buxton
Tim Rippon M V50 Dark Peak Fell Runners
Emma Roe F V40 Shelton Striders
Katherine  Rogers F V40 none
James Rooney M senior St Helens Tri
Stuart  Russell  M V40 Calder Valley Fell Runners 
Tim Rutter M senior Dark Peak Fell Runners
John  Ryan M senior Carnethy
lex Senior M senior Stadium runners
Dominic Sexton M V50 Hyde Village Striders
Michael  Shaw M senior none
Andrew  Shelbourne  M V50 Holmfirth Harriers
Claire  Sheldon  F V40 Belper Harriers
Tom Shelton M senior Wakefield triathlon club
Ralph  Simpson  M senior Dark Peak Fell Runners
Elliot Skorupa M senior Rossendale Harriers
Chris Small M senior Fellandale
Iain  Smith M V40 Buffalo Whippets AC  
Chris  Smith M V40 Tunbridge Wells Harriers
Sarah Louise Smith F V50 Valley Striders
Phillip Smith M senior none
Will Spain M senior Dark Peak Fell Runners
Nicky Spinks F V50 Dark Peak Fell Runners
MICHAEL  SQUIRES M V40 Steel City Striders
Jude Stansfield F V40 Glossopdale Harriers
Craig  Stansfield  M V50 Rossendale Harriers
Cheryl Stitt F V40 Glossopdale Harriers
Peter Stobbs M V50 Trawden
Bradley  Stone M V40 Matlock AC
RIchard  sunman M V40 none
Paul Swindles M V40 Pennine
Luke symonds  M senior none
Paul Taylor  M V50 Saddleworth Runners 
Damian  thacker M V40 none
Caroline Thomas F senior Horseforth Harriers
Des Thorpe M V50 Saddleworth Running Club
Karl Tiffany M senior Pennine
Michael Timm M V50 Steel City Striders
John Tomlinson  M V40 Penistone Footpath Runners
Ryan Townrow  M senior Saddleworth runners
Calum Wadsworth M senior Dark Peak Fell Runners
Alison  Wainwright  F V40 Dark Peak Fell Runners
Max Wainwright  M senior Dark Peak Fell Runners
Paul Walwyn  M senior Dark Peak Fell Runners
Peter Watson M senior Erewash Valley RC
Andy Watts M V60 Cheshire Hill Racers
Chris  Webb M senior Glossopdale Harriers
Nick Whittingham M V60 Penistone Footpath Runners
Troy Wilson M V40 FRA
Sarah Wood F senior valley striders
Neil Woods M V50 East Cheshire Harriers & Tameside AC 
Franciss Wooff M V50 Chorlton Runners
Joanne  Worboys-Hodgson  F V40 Denby Dale Athletics Club 
John Wright M V40 Porter Valley Plodders
Harry Yarrow M senior none